روش یادگیری شخصی، در قاب جهانی

با استفاده از پلتفرم‌های یادگیری شخصی، می‌توانید هر آنچه می‌خواهید را به شکل خودآموز یاد بگیرید یا برنامه یادگیری برای افراد دیگر ترتیب دهید تا خود یا افراد تحت آموزش شما بتوانند مهارت‌های جدیدی را کسب کنند که فراتر از نقش‌های فعلی‌شان است.

 

با استفاده از پلتفرم‌های یادگیری شخصی، می‌توانید هر آنچه می‌خواهید را به شکل خودآموز یاد بگیرید یا برنامه یادگیری برای افراد دیگر ترتیب دهید تا خود یا افراد تحت آموزش شما بتوانند مهارت‌های جدیدی را کسب کنند که فراتر از نقش‌های فعلی‌شان است.

در این مقاله به چند پلتفرم یادگیری شخصی در جهان اشاره می‌کنیم. لازم به ذکر است که پیش از این به صورت کامل در این مقاله به چیستی یادگیری شخصی پرداختیم.

 

  1. مدرسه‌ای در نیویورک

در این منطقه مدرسه‌ای با استفاده از روش آموزش شخصی دانش‌آموز را وادار به خودارزیابی و تعیین هدف می‌کند.

دانش‌آموزان از   Google formاستفاده می‌کنند و فرم‌ها به صورت خودکار برای معلم ارسال می‌شود. معلم از این طریق می‌تواند بفهمد دانش‌آموزان خود را چگونه می‌بینند و از نحوه تفکرشان آگاه شود. علاوه بر آن این کار به آن‌ها احساس مسئولیت‌پذیر بودن می‌دهد. داشتن این فرم‌ها و نوشته‌ها به معلم کمک زیادی برای هدایت کلاس می‌کند.

 

 

  1. EdApp EdApp

EdApp EdApp یک سیستم مدیریت یادگیری بر پایه اپلیکیشن است که شما را در راه‌اندازی سازوکار یادگیری شخصی برای تیم‌تان پشتیبانی می‌کند.

شما با استفاده از ابزارهای تالیف دوره، می‌توانید به سرعت آموزش‌های آنلاین و درس‌های متناسب با نیازهای هر فراگیر ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از بین بیش از 80 قالب از پیش طراحی شده مدلی را انتخاب کنید تا محتوای آموزشی خود را در عرض چند دقیقه پر کنید.

شما از طریق این نرم‌افزار می‌توانید روند یادگیری فراگیران را رصد کنید و حتی به آنان پاداش و انگیزه دهید! یا حتی اپلیکیشن را جوری تنظیم کنید که هرزمان فراگیری به نقطه قابل توجهی می‎‌رسد یک پیام تبریک شخصی برای او ارسال شود.

با EdApp، همچنین می‌توانید آزمون‌های شخصی‌سازی شده‌ای را برای هر فرد ایجاد کنید.

 

  1. یادگیری شخصی و ابزارهای دیجیتالی

معلم دیگری رویکردی کاملا انعطاف‌پذیر و گفت‌وگو محور را در کلاس خود پیش گرفته. دانش‌آموزان در این کلاس از ابزار دیجیتالی برای نشان دادن توانایی خود در جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها از یک تمرین میدانی استفاده می‌کنند.

 

  1. ایده صندلی‌های شخصی

معلمی در یکی از مدارس لندن، در سیزدهمین سال تدریس خود ایده صندلی‌های مختلف و شخصی برای هر دانش‌آموز در کلاس درس را اجرا کرد. به این صورت که دانش‌آموزان آزاد بودند روی هر مدل صندلی که دوست داشتند بنشینند و به راحتی و با ذهن آزاد در کلاس حضور داشته باشند.

این معلم بعد از ارائه این مدل گفت هرگز دیگر حاضر نیست از صندلی‌های یک شکل و سنتی استفاده کند. در واقع این معلم نشستن راحت را تجلی فیزیکی آموزش هدفمند و روان می‌داند. وی معتقد است با فراهم آوردن امکان راحتی دانش‌آموز حین آموزش و نشستن این مفهوم را به او انتقال می‌دهیم که شما مهم هستید.

 

  1. Schoox Schoox

یک پلتفرم یادگیری شخصی است که بر یادگیری و توسعه استعدادها تمرکز دارد. دارای یک کتابخانه درسی است که شامل طیف گسترده ای از موضوعات است. با Schoox، می‌توانید دوره‌های آموزشی در هر قالبی که دوست داید را ایجاد کنید. همچنین می‌توان مسیرهای یادگیری ​​را تنظیم کرد تا فراگیران بتوانند از منابع یادگیری مناسب برای تقویت مهارت‌های خود استفاده کنند.

 

  1. Raptivity

یک نرم افزار آموزش است که با استفاده از محتوای بصری آموزش از راه دور را برای فراگیر امکان‌پذیر می‌کند. این پلتفرم از تکنیک گیمیفیکیشن برای آموزش استفاده می‌کند و با گنجاندن بازی‌هایی در مواد آموزشی سعی در جذاب کردن آموزش دارد. همچنین دارای یک کتابخانه مناسب برای سبک‌های مختلف یادگیری است که می‌توانید با تم‌ها و رنگ‌های مختلف آن را سفارشی کنید تا الگوی برنامه آموزشی شخصی خود را ایجاد کنید.

از جمله نمونه‌های ایرانی پلتفرم‌های آموزش شخصی می‌توان به فیلیمو مدرسه، شاد و… اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با نمونه‌های بیشتر ایرانی رویداد ملی ستاپ را دنبال کنید.

آخرین خبرها