وقتی مراقبت و تربیت فرزند با فناوری گره می‌خورد!

پدر و مادر بودن گاهی می‌تواند سخت باشد! به همین دلیل است که هر استارت‌آپی که راهی برای آسان‌تر کردن چالش‌های روزانه والدین پیدا کند، مورد توجه واقع می‌شود. استارت‌آپ‌های مخصوص والدین و کودکان در دنیا کم نیستند و بسیاری از آنها توسط والدینی که برای حل کردن چالش‌ها خود ایده‌هایی ناب داشتند، تاسیس شده‌اند.

پدر و مادر بودن گاهی می‌تواند سخت باشد! به همین دلیل است که هر استارت‌آپی که راهی برای آسان‌تر کردن چالش‌های روزانه والدین پیدا کند، مورد توجه واقع می‌شود. استارت‌آپ‌های مخصوص والدین و کودکان در دنیا کم نیستند و بسیاری از آنها توسط والدینی که برای حل کردن چالش‌ها خود ایده‌هایی ناب داشتند، تاسیس شده‌اند. به راستی چه کسی بهتر از خود والدین از عهده مشکلات فرزندپروری برمی‌آید؟ از خدمات تحویل غذا برای بچه‌ها گرفته تا تخت‌هایی که بچه‌ها را به خواب می‌برند، ما در این مقاله قرار است با چند استارتاپ که برای آسان‌تر کردن زندگی والدین طراحی شده‌اند آشنا شویم.

 

1_ZUM

اکثر والدین خیلی وقت‌ها با خود آرزو می‌کنند که ای کاش می‌توانستند به طور هم‌زمان در چند جا حضور داشته باشند تا بتوانند کارها را پیش ببرند. بدیهی‌ست که این اتفاق نشدنی‌ست پس باید برای انجام امور از جایی کمک گرفت. ZUM پلتفرم حمل و نقل مخصوص کودکان است که به والدین در جابه‌جایی کودکانشان در شهر کمک می‌کند.

با وجود این اپلیکیشن و طراحی تخصصی و ایمن آن برای جابه‌جایی کودکان، والدین می‌توانند با استفاده از این پلتفرم بدون استرس کودک خود را به مقصد مورد نظر برسانند. این مقصد می‌تواند مدرسه، خانه یا هرجای دیگر که والدین صلاح ببینند باشد.

 

 

 

2_wonderschool

Wonderschool اغلب به‌عنوان چیزی شبیه Airbnb اما برای ارائه خدمات مهدکودک شناخته می‌شود. این پلتفرم به راه‌اندازی مهدکودک‌ها، به ویژه مهدکودک‌ها در خانه کمک می‌کند. ایده این استارت‌آپ از بنیانگذاران آن کریس بنت و آرل گری بود که دریافتند والدین زیادی نگران یافتن فردی مناسب برای مراقبت از کودک خود هستند. آن‌ها شرکتی را طراحی کردند تا دسترسی خانواده‌ها به مراقبت‌های اولیه دوران کودکی با کیفیت بالا را راحت‌تر کنند.

Wonderschool به مربیان باتجربه و ارائه دهندگان خدمات مراقبت از کودکان این امکان را می‌دهد که مشاغل خانگی خود را داشته باشند و در عین حال به سایر خانواده‌ها در محله‌های مختلف امکان بهره‌مندی از نزدیک‌ترین پرستار یا مهدکودک را می‌دهد.

 

3_ Otter

هلن مایر، بنیانگذار Otter، در سال 2020 شغلی رویایی را رد کرد زیرا نمی‌توانست راهی ایمن، قابل‌اعتماد و مقرون به صرفه برای دوقلوهایش پیدا کند. بعد از روبه‌رو شدن با این چالش متوجه شدکه تنها نیست و تمایل او برای کمک به والدین در موقعیت‌هایی مانند موقعیت خود بیشتر شد. اندکی بعد، Otter متولد شد و ابزاری را به والدین ارائه داد که «والدینی که به مراقبت از کودک نیاز دارند بتوانند با والدین خانه‌نشینی که می‌توانند از بچه‌های آن‌ها مراقبت کنند، ارتباط بگیرند».

 

4_ My Fourth

آیا در مورد “سه ماهه چهارم” چیزی شنیده‌اید؟ منظور در واقع سه ماه اول پس از زایمان است. این زمان در واقع برای سازگاری کودک با شماست. در این موقعیت مادر به حمایت‌ زیادی نیاز دارد

 

بنیانگذار این اپلیکیشن برنامه My Fourth را برای ارائه راحت‌تر مراقبت‌های مخصوص سه ماهه چهارم ایجاد کرد. این پلتفرم ماموریت خود را مراقبت راحت‌تر پس از زایمان و استفاده از ابزارهای دیجیتال برای مقرون به صرفه و در دسترس بودن آن تا حد امکان می‌داند.

در این دوره والدین به آموزش، ارتباط، حمایت و مشاوره نیاز دارند و این برنامه با ارائه محتواهای خلاصه و لیست‌هایی برای انجام دادن مراقبت‌هایی سعی می‌کند بخضی از این پروسه را به عهده بگیرد.

 

5_ Pinwheel

اگرچه بسیاری از پیشرفت‌ها در فناوری، فرزندپروری را آسان‌تر کرده است، اما برخی از آن‌ها چالش‌هایی را نیز ایجاد کرده‌اند که ممکن است والدین برای مواجهه آن‌ها آماده نباشند. مانند زمانی که کودک 10 ساله شما طلب تلفن همراه می‌کند. Pinwheel، «تلفن‌های هوشمندی هستند که والدین می‌توانند تنظیمات و حالت‌های مختلف این گوشی را مدیریت کنند و سپس در دست فرزند خود قرار دهند»

Dane Witbeck وقتی پسر هشت ساله‌اش اعلام کرد که دوستش در سال 2019 یک آیفون خریده است، Pinwheel را تأسیس کرد. او که خود کاربر این پلتفرم است، می‌گوید: «Pinwheel به من اجازه می‌دهد نمرات او را ببینم و به او کمک می‌کند روی چیزهایی تمرکز کند که اهمیت بیشتری دارد».

لازم به ذکر است که از این مدل استارتاپ‌ها نیز در ایران موجود است. مانند استارتاپ‌های مام، باب، نینوپیا، زودبرو و….. برای آشنایی بیشتر با این مدل استارتاپ‌ها با رویداد ملی ستاپ همراه باشید.

 

آخرین خبرها